Nohejbal

Oddíl nohejbalu je jedním ze sportů provozovaných v T.J. Sokola I Prostějov již od roku 1996 a patří mezi velmi úspěšné sporty nejen v Sokole I, ale i v rámci mládežnického sportu v Prostějově. Nohejbalisté jsou známi především svou vynikající mládežnickou základnou, která především v letech 2003- 2017 získala celkem 36 titulů mistrů republiky v různých mládežnických kategoriích a nohejbalových disciplínách.

Když k tomu připočteme dalších 20 stříbrných a 24 bronzových medailí ze šampionátů mládeže, dělají tyto výsledky mládežnický nohejbal v Prostějově nejúspěšnější družstvo v celé historii českého nohejbalu. Mezi další výrazné mládežnické úspěchy patří 4 prvenství v dorostenecké extralize družstev, vítězství v neoficiálním žákovském evropském poháru, dvojnásobné vítězství v Olympiádě mládeže ČR, kde nohejbalisté Sokola I reprezentovali výběr olomouckého kraje.

V kategorii mužů působili nejprve v Krajském přeboru, v roce 2002 postoupili do 2.ligy z níž bohužel hned po roce spadli. Od roku 2009 do roku 2014 hráli již s dobře připravenými dorostenci 2.ligu, kterou dvakrát vyhráli ale do 1.ligy postoupili až v roce 2015, kde působí až do dnešní doby. Výrazný podíl na všech těchto výsledcích má trenér mládeže a po celou dobu i trenér mužů Richard Beneš, který některé roky vykonával i funkci předsedy komise mládeže Českého nohejbalového svazu. Samozřejmě hlavní podíl na dosažených výsledcích mají samotní hráči z nichž Jakub Klaudy se stal v r. 2008 juniorským mistrem světa v nohejbale trojic, Kristián Pacejka byl ve Španělsku juniorským mistrem Evropy a v poslední době Jakub Ftačnik a Jan Matkulčík vybojovali za českou reprezentaci na Mistrovstvíí světa juniorů v roce 2017 zlaté medaile ve dvojicích resp. ve trojicích.

V současné době se připravují muži na další ročník 1.ligy mužů. Treninky mužů jsou v zimním období v tělocvičně každé úterý a pátek od 17.00-19.00 hod. Mládež má vyhrazeny tréninky každý pátek od 15.00 hod. kde se mohou případní zájemci osobně nahlásit u trenérů družstva. V letním období se bude trénovat na kurtu vedle sokolovna vždy v úterý a čtvrtek od 16.30-19.00, mládež ve čtvrtek od 15.00-16.30 hod. V případě většího počtu žáků budou tréninky i v úterý od 15.00 hod.